Jsem nadšená, když vidím, jak spolu smyslupně tráví čas děti s rodiči při společné aktivitě, kterou jim nabízím.

Moje sestavy jsou jedinečné, dynamické a zábavné a propojují vše, co je pro zdravý rozvoj dětí podstatné včetně cviků na propojení mozkových hemisfér….a jako bonus cvičí rodiče s dětmi, takže spolu mohou trávit čas a vnímat blahodárné pocity ze vzájemného fyzického kontaktu.

Jsem nadšená, že jsem objevila optimální cvičení pro děti jakéholi věku: v raném věku rozvíjí zdravé fungování těla, ale také při cíleném zaměření pomáhá dotvářet nervové spoje, propojovat mozkové hemisféry, rozvíjet rytmus, pracovat s okohybnými svaly – tedy rozvíjet funkce nutné pro správné učení. V pozdějším věku pomáhá kompenzovat sporty nebo přílišné sezení u počítače a pomáhá lepšímu soustředění.

Jak na to jdeme?

  • Cvičení plné her, fantazie, pohybu a veselé nálady
  • Cvičíme zábavné pozice, příběhy
  • Využíváme pomůcky, cvičební karty, hudební nástroje, veselou hudbu
  • Cvičíme akrobatickou jógu a cviky ve dvojicích s rodiči
  • Relaxační příběhy a  masáže

Pro koho jsou lekce určeny

  • Pro rodiny s dětmi od 2 do 8 let
  • Jóga bez rodičů je dostupná zatím ve vybraných školách jako „chytrá jóga“ ve škole.

Kde cvičím:

Po domluvě Praha 4

Plánujeme otevření rodinné jógy v Hradci Králové

Cvičíme během školního roku, necvičíme o školních prázdninách a o svátcích.

Cena: 130Kč za cvičící dítě s rodičem, sourozenec 100Kč. Náhrady bohužel nejsou z technických důvodů možné, v případě nepřítomnosti může přijít cvičit váš kamarád.

Přijďte se podívat na ukázkovou lekci nebo se přímo hlaste do kurzu elektronicky: polakovapet77@gmail.com

Další informace a VOP

Dětská jóga mě baví

Svět dětí mě baví, rozvíjet děti mě baví, cvičit s nimi mě baví. Vidím, že jóga pro děti je dynamická, pestrá, zábavná a že jsem objevila svůj talent, který pro tuto aktivitu mám. Zpočátku jsem cvičila se svými dětmi (tehdy necelé dva roky a necelé tři roky) jen tak sama, až mi na dovolené jedna paní ze Švýcarska řekla, že mám zkusit vést lekce, že stačí jen chtít….

První cvičení jógy s dětmi

Jsem ráda, že mám co nabídnout dětem, které přirozeně ke sportu netíhnou.

Mrzí mě totiž, když vidím děti se špatným držením těla nebo děti s nadváhou a děti nešikovné a nedostatečně koordinované. A dost mě trápí, když děti místo přirozeného pohybu sedí shrbené u mobilů a tabletů. Nebo když jsou jednostranně přetěžovány výkonnostními sporty. Protože moje krédo je „vše v rovnováze a s mírou“. A už jen doslovný trénink rovnováhy a balancování vede k aktivaci mozečku a rozvíjení řady procesů odehrávajících se v mozkových centrech.

Mé sestavy zaujmou snad všechny věkové kategorie

Postupně vytvářím ucelené sestavy, které jsou zaměřeny jak na jógovou klasiku jako je „pozdrav slunce“ podle písně Dance for the sun, tak pro rozvoj mozkových hemisfér, cvičení mluvidel a rytmus v rámci zpívání a zlepšení fyzičky při náročnějších pozicích. Rodinná jóga je pro mě důležitá z pohledu emočního. Totiž že rodiče tráví krásný čas s dětm a mají dostatek fyzického kontaktku, což je pro děti nesmírně důležité.

Jógu s dětmi cvičí i tatínci

Ve cvičení a vedení lekcí jdu stále dál

U mých dětí se pravidelným cvičením zlepšilo skoliotické držení těla, kluci jsou lépe koordinovaní a obecně v pohybu šikovnější. Jsou připraveni v podstatě pro jakýkoli sport. Díky efektu u mých dětí mě dětská jóga dál niterně zajímá, proto píši články a zkoumám, jaké další a další rozměry má pohyb u dětí třeba i pro úspěšné učení. Akreditaci jsem získala u České asociace dětské jógy a další inspirace jsem načerpala na mezinárodním kurzu Rainbow kids yoga v Londýně. Rozšiřuji o nejógové prvky např. u MUDr. Kleplové nebo prvky Brain Gym (R). A to se vše posouvá k terapeutickému, ale stále zábavnému pohybu.

Jestli si chcete zacvičit myčku, surikatu, rozhlednu a pak se stulit ke svému dítěti a nechat se masírovat, objednávejte se na: polakovapet77@gmail.com

Na józe s tebou se mi líbí, že společně strávený čas je rozmanitý, nestihneme se „nudit“ – pozdravíme slunce, vyzkoušíme nějakou novou pozici a už se děti mohou probíhat při hudbě a při jejím zastavení zaujmout zadanou polohu (to je mimochodem asi nejoblíbenější pasáž naší Lenky), vypereme ponožky, aby „nebyly ploché nožky“, společně si zazpíváme a ještě zbyde čas na kouzelnou deku a relaxaci pod ní (to je zase moje oblíbená část, mám ráda, když se s dcerkou tulíme a tady jsme k tomu přímo vyzývány!). Lenka má nejraději již zmíněné běhání se zastavením na postavení se do pozice, kterou řekneš. A dalším favoritem je některá ze společných pozic se mnou – zejména ty „akrobatičtější“. A za sebe jsem ráda, že se i já protáhnu a také za to, že mohu pozorovat svou dcerku při podobné aktivitě, pomáhat jí, být u jejích pokroků . Teď je to asi dva měsíce, co na jógu chodíme, a Lenka se na ni pokaždé těší. Také je fajn, že se snažíš zohlednit naše přání a připomínky, sama se na ně ptáš. Je z toho znát, že ti záleží na tom, abychom se na józe cítili dobře a v pohodě. „
Alena A.